تا ۱۵ فروردین ۱۰ کیلومتر کمتر از حداکثر سرعت مجاز روی تابلوها حرکت کنید

در راستای ایمنی تردد و کاهش تصادفات رانندگی، کاهش ۱۰ کیلومتر بر ساعت، سرعت مجاز وسایل نقلیه در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ مقرر و به مرحله اجرا گذاشته شده است.

#مدیریت#ترافیک#سرعت_کمتر#سرعت_مجاز#تابلوها#جریمه

به گزارش خبرگزاری افسران، طرح نوروزی پلیس با همکاری دستگاه‌های امدادی و خدمت رسان از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ در معابر و جاده‌های کشور شروع شده و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.

ماموران پلیس راه و راهور انتظامی کشور در این طرح نوروزی ضمن مدیریت ترافیک و تسهیل در راستای جلوگیری از حوادث ترافیکی و بروز تصادفات رانندگی تردد خودروها با تخلفات حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد می‌کنند.

سرعت بالا یکی از مهمترین عواملی است که در بروز تصادفات مهم نقش دارد تا آنجا که طبق اعلام کارشناسان پلیس راهور، سرعت و سبقت غیر مجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی ، علت ۸۲ درصد از تصادفات را بخود اختصاص داده اند.

همین موضوع مسوولان را بر آن داشت تا در کمیسیون ایمنی راه‌ها، کاهش ۱۰ کیلومتر بر ساعت سرعت مجاز وسایل نقلیه در آزادراه‌ها و بزرگراه‌های سطح کشور را در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ در راستای افزایش ایمنی تردد و کاهش حوادث مقرر کرده و به مرحله اجرا بگذارند.

بر پایه ابلاغیه کاهش سرعت، تمام دوربین‌ها طبق همین مصوبه اصلاح شده و متخلفان را اعمال جریمه می‌کنند؛ یعنی اگر در جاده‌ای حداکثر سرعت مجاز درج شده بر روی تابلوها ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت باشد رانندگان در طرح نوروزی باید حداکثر سرعت خود را روی ۹۰ کیلومتر بر ساعت تنظیم کنند در غیر این صورت اعمال قانون و جریمه می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.