پلیس راهور ۱۲۰۰ خودرو در پایتخت را توقیف ساعتی کرد/ اعزام خودرو به پارکینگ

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون ۱۲۱۳ دستگاه خودرو توقیف ساعتی و ۱۶۳۲ دستگاه خودرو به پارکینگ اعزام شدند.

#توقیف#ساعتی#اعزام#پارکینگ#تخلفات#حادثه_ساز

سرهنگ احسان مومنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به آمار تصادفات در پایتخت اشاره و اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد از تصادفات تهران به بزرگراه‌ها مربوط است که بخش عمده آنها به خصوص در تعطیلات نوروزی مرتبط با تخلفات دنده عقب است.

وی گفت: طی تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که بخش عمده ای از مسافران پایتخت به دلیل گم کردن آدرس‌ها در بزرگراهها و عدم توجه به تابلوها و علائمی که مشخص کننده مسیرها و مقصد مسافران است اقدام به تخلف دنده عقب کرده که این مساله یکی از دلایل اصلی تصادفات در بزرگراه‌ها در کنار گزینه‌های دیگری مانند سرعت، سبقت غیرمجاز و تغییر مسیرهای ناگهانی است.

سرهنگ مومنی تصریح کرد: بهتر است مسافران از مسیریاب‌ها استفاده کرده تا مجبور نباشند به دلیل گم کردن مسیر در بزرگراه‌ها توقف کرده یا اقدام به حرکت با دنده عقب کنند.

وی با بیان اینکه در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی طرح توقیف ساعتی در معابر بزرگراهی تهران در حال اجرا است اعلام کرد: پلیس راهور تهران بزرگ در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون با ۱۲۱۳ توقیف ساعتی و ۱۶۳۲ فقره اعزام به پارکینگ با متخلفان برخورد کرده است.

سرهنگ مومنی با توجه به خلوتی بزرگراه‌ها و معابر پایتخت از رانندگان درخواست کرد با سرعت مطمئن حرکت کرده و با عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی با توجه و تمرکز کامل رانندگی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.