«یاریگران زندگی» میزبان دانش‌آموزان متوسطه و دانشجویان

محمد جمالو در آیین افتتاحیه نمایشگاه «یاریگران زندگی» که صبح امروز در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، گفت: این نمایشگاه هشت روزه با هدف ارتقاء دانش، آگاهی و مهارت‌های پیشگیرانه با اولویت دانش‌آموزان اول و دوم متوسطه و دانشجویان برپا شده است.

وی در ادامه اختلال مصرف موادمخدر و روان‌گردان‌ها را یکی از تهدیدهای جدی برای آینده هر کشوری خواند و گفت: از این رو ما در پی ایجاد ساز و کارهایی هستیم تا از طریق برنامه‌ریزی و اقدامات هماهنگ و منسجم نسبت به مهار این تهدید، گام مهمی برداریم.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد بیان کرد: با توجه به اهمیت جهاد تبیین و روایتگری خدمات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر و نیز ضرورت استفاده از فرصت‌های آموزشی و ایجاد نشاط، امید و آگاهی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان؛ امروز نمایشگاه «یاریگران زندگی» هم‌زمان با هفته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مدارس برگزار شد.

جمالو گفت: در این نمایشگاه، دستگاه‌های عضو و مرتبط ستاد همچون وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، بهداشت، فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فدراسیون‌های ورزشی از جمله تکواندو و تیراندازی، ارتش، بسیج، پست، سازمان جغرافیایی، فراجا، قوه قضاییه، شهرداری تهران، جمعیت هلال احمر، مجمع خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد دارای غرفه‌ای اختصاص هستند.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه، شاهد نمونه کوچک شده خدمات کشورمان در امر مبارزه با موادمخدر هستیم و دستگاه‌ها نیز ملزم شدند که از ارایه بروشور و کاتالوگ برای گزارش عملکرد خودداری کنند.

جمالو در پایان گفت: در این نمایشگاه شاهد استقرار یادمان شهدای مبارزه با موادمخدر و شهدای مظلوم غزه، برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی، اجرای بازی‌های تعاملی ویژه نوجوانان و جوانان، برگزاری مسابقات فرهنگی با رویکرد ارتقاء مهارت‌های زندگی، ارائه محتوای جذاب و تعاملی با اولویت پیشگیری از مصرف مواد در قالب بازی، نمایش و تئاتر و نیز تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در پرچم‌داری امر مبارزه با موادمخدر در جهان خواهید بود.

نمایشگاه یاریگران زندگی از ۲۵ آبان‌ماه تا ۲ آذرماه در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ساعت ۹ صبح الی ۱۹ عصر پذیرای علاقه مندان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.